Mobil ödemeler, her 3 online alışverişten birini kapsıyor!

Mobil ödemenin online ödeme sektöründeki önemi, her 3 alışverişten biri mobil!

Uzmanlık seçmek bizim değerimizi artırabilir ama seçeceğimiz alanı doğru bilgi ve öngörü ile seçmek şartıyla.

Bu yüzden bu yazıda sizlerle GfK’nın yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını paylaşmak istedim. Belki de bu yazıyı okuduktan sonra mobil ödeme altyapıları konusunda biraz daha bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Araştırma şirketi GfK tarafından hazırlanan “Tüketici alışkanlıkları” raporuna göre, online yapılan işlemlerin başında, seyahat ve eğlence harcamaları yüzde 66 ile ilk sırada yer alıyor. Online satın almaların yüzde 55’ini ise giyim, tüketici elektroniği ve finansal hizmetler oluşturuyor. Araştırmada, üç kişiden birinin mobil cihazlar üzerinden ödeme yaptığı ifade ediliyor. Euromonitor tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre ise dijital ödeme ve transfer pazarı, 2017’de yüzde 22,2 oranında büyüyecek.

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları kanunu ile ödeme sistemleri alanında yeni bir yola girildi. Ödeme pazarı son 10 yıl içinde iki kattan daha fazla büyüdü. Geçen yıl itibariyle 6493 sayılı kanun ile lisanslı Ödeme Hizmetleri kuruluşları, 11,3 milyon müşteriye toplam 16 milyar TL’lik işlem gerçekleştirdi. 6493 sayılı kanun ile para transferleri, fatura ödemeleri dahil her türlü ödeme işlemleri yasal bir temele kavuşmuş oldu.
 

Siteme nasıl mobil ödeme eklerim?

Siz de internet üzerinden bir satış ağına sahip iseniz veya online olarak aktif oyununuz varsa ve mobil ödemeye ihtiyaç duyuyorsanız, sitenizden mobil ödeme ile satış yapmak aslında oldukça basit.

Genel olarak bir kaç adımlı entegrasyonlar, ve basit kod bilgisi ile dahi yapılabilecek bir kaç işlem yeterli oluyor.
Maxepin olarak sizi oyun ve sanal mağaza ağımıza katılmaya davet ediyoruz!

Buraya tıklayarak başvuru formunu doldurabilir , ve oyuncularınıza hem kolay ödeme imkanları hemde yararlanabilecekleri onlarca kampanyayı sunabilirsiniz.